AdobeStock_80795258.jpeg
AdobeStock_80795258.jpeg

Junior Accountant


Hledáme nového kolegu na pozici Junior účetního, který by našemu Finance týmu pomohl s českým i mezinárodním účetnictvím a umožnil mu tak soustředit se na nové projekty.

SCROLL DOWN

Junior Accountant


Hledáme nového kolegu na pozici Junior účetního, který by našemu Finance týmu pomohl s českým i mezinárodním účetnictvím a umožnil mu tak soustředit se na nové projekty.

Kdo jsme?

Jsme společnost Purple Technology s.r.o., která působí v oblasti technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou brokerské společnosti a finanční instituce. 

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může prosadit v mezinárodním businessu. Umíme táhnout za jeden provaz. Během dne zažíváme hodně srandy, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem.

Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než standardní (hierarchický). 

Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market cocuma.cz/company/purple-technology

Něco více o pozici

Vzhledem k tomu, že se náš business neustále rozvíjí a rozšiřuje, náš Finance tým se potřebuje soustředit na nové projekty, které s růstem firmy souvisí. Potřebuje tedy pomoci jak s účetnictvím, tak hlavně s činnostmi, které s ním úzce souvisí.

V současné chvíli nám nejvíce času zabírá párování plateb v Excelu. Jde o činnost, kterou plánujeme v nejbližší době automatizovat, ale momentálně je třeba ji vykonávat manuálně. I po automatizaci však bude třeba provádět kontrolu, kterou by měl zajišťovat právě juniorní účetní.

Dalším důležitým bodem bude zpracovávání podkladů a dokladů k cestovním příkazům. Proto je jedním z našich požadavků na kandidáty znalost této problematiky. 

Dalšími činnostmi, se kterými se na této pozici setkáš jsou skenování a elektronická archivace zahraničního účetnictví, finanční controlling, pomoc s přípravou finančních reportů, evidence knihy jízd a další úkoly, které budou vyplývat z aktuálních potřeb. Obecně jde o činnosti, které sice v současné době vykonává nás Finance tým, ale díky urgentnosti dalších věcí není schopen se jim věnovat na 100%. Proto očekáváme, že nás nový kolega bude schopen v tomto nastavit nový systém a udržovat jej.

Možná nezískáš závratné zkušenosti z účetnictví, ale budeš součástí skvělého týmu. Navíc do budoucna bude určitě možnost ponořit se do účetnictví více a třeba se i posunout výše v kariérním žebříčku.

Podívej se na videa níže, abys zjistil/a, co děláme. 

Naše B2B řešení pro brokery a banky

Axiory řešení pro obchodní partnery

Money Manager solution - to je to, v čem jsme dobří

 

 

 

Jak podle nás vypadá ideální osoba  na Junior accountant?

 
 

systematičnost a proaktivita

Rád zavádíš systém do svých činností a jsi schopen jej také udržovat. Proaktivně kontroluješ svou, případně i firemní činnost a jsi schopný navrhnout efektivnější řešení. Jsi schopen zařídit si samostatně všechny potřebné podklady pro práci.

 

FLEXIBILITA A OTEVŘENOST

Pokud chceme dosahovat nejlepších výsledků, potřebujeme být otevření a flexibilní. A to jak pro klienty, tak pro vlastní kolegy. Někdy bude třeba udělat něco navíc, nebo jinak než jsme zvyklí. Když to ale uděláme, pomůžeme celému týmu.

SAMOSTATNOST a pečlivost

Ve finančním světe i jedna nula může znamenat hodně, proto pečlivost a pozornost jsou tady určitě na místě. Když se dostaneš do stavu, že něco nevíš, tak si to dohledáš. Samostatná práce Ti není cizí.

 

Znalost a zkušenost

Nemusíš být expertem v oboru, ale alespoň nějaké zkušenosti v rámci účetnictví budeš potřebovat a to jak teoretické, tak i praktické. S účetnictvím ses setkal ať už na střední nebo vysoké škole. Alespoň základní znalost práce s Excelem je podmínkou.

 

Co právě tobě nabízíme?

 

Fixní mzdu + další

Hlavní pracovní poměr na poloviční úvazek s fixní mzdou. Takovou, která odpovídá dané pozici a zkušenostem a zajistí Ti komfortní život. A navíc finanční i nefinanční bonusy.

 

Flexibilitu

My uvítáme flexibilitu z Tvé strany, a možná Ty z naší? Třeba dokončuješ studium, či máš jiné povinnosti? Jsme otevřeni různým variantám.

Další výhody

Flexibilní pracovní doba a někdy i místo (z Chorvatska nebo z Kanárů?), sportuj po Brně zadarmo (Multisport karta), dej si čerstvé ovoce, závody v motokárách, odměny za výjimečně odvedenou práci a další.

Otevřený přístup

Nebudeš první, kdo našemu CEO řekne, že je vůl, pokud si to zaslouží. Tedy lépe - dáš mu konstruktivní kritiku. Jen tak se můžeme zlepšovat a cítit se jako doma.

Dobrý kolektiv

Osprchovat se po jízdě na kole, smát se s kolegy při práci, spotit se ve fitku, vypnout v sauně, mít pocit z dobře odvedné práce, jít na drink s ostatními - tím vším se dá prokládat práce u nás.

MEZINÁRODNÍ ZÁBĚR

Denně se budeš setkávat s mezinárodním účetnictvím. Kromě toho budeš mít možnost se i potkat s našimi zahraničními kolegy a partnery přímo v kanceláři.

Vánoční večírek. Co jsme všichni dostali ná Vánoce je asi jasné.

Vánoční večírek. Co jsme všichni dostali ná Vánoce je asi jasné.

Všechny naše týmy se tento rok sešly na Remote office v Toskánsku.

Všechny naše týmy se tento rok sešly na Remote office v Toskánsku.


 

Takto jsme před rokem pracovali remote z Chorvatska. Tento rok jsme byli v Toskánsku. Přidáš se příští rok k nám?

 

Jdeš do toho?

Napiš nám, prosím, pár slov o tom, proč bychom Tě měli vzít a pošli nám to spolu se svým CV na email hr@purple-technology.com.